סדנאות, הכשרות והרצאות להורים, מתבגרים וסיירות הורים

מנהלי בטחון קהילתי ורשויות

ההרצאה "חומר למחשבה" | סוגיות בגיל ההתבגרות

ההרצאה תסקור את מאפייני גיל ההתבגרות, את מרחב ההתנהגויות הסיכוניות אלייהם חשופים המתבגרים ותסתיים בטיפים מעשיים להורות מעורבת ומקרבת.

עוד מידע
ההרצאה תסקור את מאפייני גיל ההתבגרות והשפעת עידן הפוסט קורונה על המתבגרים, את מרחב ההתנהגויות הסיכוניות אלייהם הם חשופים ותסתיים בטיפים מעשיים להתמודדות מייטיבה עם אתגרי התקופה, חיזוק החוסן וכן טיפים להורות מעורבת ומקרבת הכוללת פיתוח יכולות יצירת שיח, סימני זיהוי ואיתור של מצבי משבר, ועוד.
ההרצאה הינה פרקטית מאוד, מחוברת מציאות, ופחות "אקדמית".
נדבר על  צריכת חומרים כגון סיגריות וסיגריות אלקטרוניות, משקאות אנרגיה, אלכוהול, קנאביס, גז הקצפות, על השפעות המדיה על התפתחותם של בני הנוער, על פורנו, בדידות, חרדה ועוד.
יינתן דגש על הורות מקרבת ומעורבת לבני הנוער, סמכות הורית, סימני זיהוי ואיתור מצבי משבר ויכולת פנייה לעזרה בעת הצורך.
 
משך ההרצאה: כשעה וחצי.
יינתן זמן לשאלות ולתשובות.
נדרש מקרן + מחשב ורמקולים ומרחב גדול מספיק להכיל כמות המשתתפים

מעגלי שיח "חומר למחשבה" | סוגיות בגיל ההתבגרות"

הסדנא תסקור את מאפייני גיל ההתבגרות, את מרחב ההתנהגויות הסיכוניות אלייהם חשופים המתבגרים בדגש על צריכת אלכוהול, קנאביס וחומרים נוספים, תצמצם את מרחב הזרות בין קהילת המבוגרים לקהילת המתבגרים ותאפשר מעגלי שיח משותפים הורים ומתבגרים

עוד מידע
 בסדנא ססגונית, מחוברת לנוער ולשטח ומלאת דוגמאות יסקרו להורים ולבני הנוער מאפייני גיל ההתבגרות וזאת למען התפתחות תקינה וצמצום מצבי הסיכון ומזעור הנזקים של התנהגויות מסכנות.
בסדנא יינתנו לבני הנוער ולהורים כלים וטיפים פרקטיים להתמודדות מיטבית עם אתגרי התקופה וכהכנה בכלל לקראת ימי שיא (חופשים, לג בעומר, פורים ועוד). כאן הם יקבלו תשובות על כל מה שקורה ביום יום של בני הנוער: גז קצפות, צריכת אלכוהול לא מבוקרת, שימוש בגראס, התנהגויות מיניות לא מותאמות, בדידות, חרדות, ועוד.
לבני הנוער  – הסדנא תתמקד בתמות מרכזיות כגון: מנהיגות, העצמה אישית וקבוצתית, לחץ חברתי, גבולות פנימיים אל מול חיצוניים, הלשנה מול דיווח ועוד.
להורים – הסדנא תתמקד בצמצום מרחב הזרות בין עולם המבוגרים לעולם המתבגרים, תקשורת מעורבת ומקרבת אל בני הנוער, סימני זיהוי ואיתור של מצבי סיכון ושימוש וכן דרכי פניה לסיוע בעת הצורך.
 
בכדי לצמצם את מרחב הזרות בין קהילת המבוגרים לקהילת המתבגרים, יתקיימו מעגלי שיח שבהם יעובדו נושאי הסדנא כאשר המטרה היא המשך השיח אל מחוץ לגבולות המפגש.
 
משך כל מפגש סדנאי כשעה וחצי.
3-5 מפגשים.
נדרש מקרן + מחשב ורמקולים ומרחב גדול מספיק להכיל כמות המשתתפים

ההכשרה "חומר למחשבה" | סוגיות בגיל ההתבגרות"

הכשרה לסיירת הורים בנושא מידע אודות שימוש בחומרים ממכרים

ההכשרה תסקור את מאפייני גיל ההתבגרות, את מרחב ההתנהגויות הסיכוניות אלייהם חשופים המתבגרים בדגש על צריכת אלכוהול, קנאביס וחומרים נוספים וכיצד ניתן לשוחח עם בני הנוער ברחוב בנושאים אלו

עוד מידע
בהכשרה נסקור את מאפייני גיל ההתבגרות, את השפעות הקורונה על בני הנוער, את מרחב התנהגויות הסיכוניות של המתבגרים וחשיבות הנכחת מבוגר משמעותי במקומות ההתכנסות של בני הנוער.
 ההכשרה היא מאד פרקטית, מחוברת למציאות, ופחות "אקדמית". חשוב לי שנדבר על צריכת חומרים כגון גז הקצפות, אלכוהול וגראס, על סם האונס, על התנהגויות מיניות לא מותאמות, על האירועים הקשים באילת, באיה-נאפה, על פורנו, בדידות, חרדות ונסיים בטיפים מעשיים לחברי סיירת ההורים כך שיוכלו להעביר האינפורמציה ולהשתמש בה להתמודדות מיטבית עם אתגרי התקופה.
 
 .
 פרטים טכניים:
משך ההרצאה כשעה וחצי.
נדרש מרחב גדול להכיל את כמות המשתתפים.
דרוש מחשב + רמקולים + מקרן להקרנת מצגת וסרטונים.
 
 

הכשרה לסיירת הורים בנושא אורנטציה לעבודת הרחוב

אורנטציה לעבודת הרחוב ופיתוח שיח בלתי אמצעי עם בני הנוער במרחב הציבורי

ההכשרה תצייד את מתנדבי הסיירת בכלים פרקטיים ליצירת קשר מייטיב עם בני הנוער ועבודה ברחוב ובמקומות ההתכנסות של בני הנוער.

עוד מידע
יצירת שיח א-שיפוטי, מכיל ומקרב לבני הנוער ברחוב הינו תת התמחות בתוך העבודה עם מתבגרים. 
הרחוב או המרחב הכפרי  הינם מרחבים טבעיים לבני הנוער ולעיתים חברי הסיירת נתפסים כ"אורחים" באותו מרחב.
מתוך כך עולה הצורך להכשיר ולתרגל את חברי הסיירת באורנטציה בסיסית לעבודת הרחוב, חידוד המשמעות של הנגשת המבוגר המשמעותי ברחוב ולמידת מודל פרקטי (מודל HEADSS ) ליצירת קשר ואינטייק ברחוב.
כמו כן תעסוק ההכשרה בכלים נוספים לעבודה עם בני הנוער כגון: שאלות פתוחות אל מול שאלות סגורות, מידע אודות שימוש בחומרים ותרגול סימולציות.
 
פרטים טכניים:
משך ההרצאה כשעה וחצי.
נדרש מרחב גדול להכיל את כמות המשתתפים.
דרוש מחשב + רמקולים + מקרן להקרנת מצגת וסרטונים.

המלצות ממנהלי בטחון קהילתי ורשויות

טופס צור קשר

מדיה

ההדס 29 צורן

טופס צור קשר

פתח צ'אט
היי
איך אוכל לעזור?